SEPTEMBER 6-16 2018
Utah State Fair

Xfinity Stage

The Xfinity Stage at the Utah State Fair hosts local artists and performers and is funded in part by the residents of Salt Lake County through the Zoo, Arts and Parks (ZAP) Program. Your support matters. Thank you!

   

Thursday, September 6th

12:00 Utah Slim
1:30 - 2:30 Brittney Wood Lyons Voice
3:00-4:00 Blasted Past
4:30-5:30 Zig Performing Arts
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Montreal Blue

Friday, September 7th

11:30 -12:00 Pete Killian
12:30-1:30 Brittney Wood Lyons
2:30-3:00 Kareena Brennan
3:30-4:00 LeeRose Ballroom
4:30-5:30 Slim Chance & His Psychobolly Playboys
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Scarlet Rain

Saturday, September 8th

10:30-11:30 The MusicGarage Blues Band
12:00:-12:30 Emily Bea
1:00-1:30 Mtn West Highland Dance
2:00-2:30 Easton Shane
3:00-4:00 Pete Killian
4:30-5:30 Jordan James
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 EIXO

Sunday, September 9th

10:30-11:30 Rhythym Junction
12:00-12:30 Stephanie Dana
1:00-1:30 Kyla Vine
2:30-3:00 Jamie Gates
3:30-4:00 Andrea Sharp
4:30-5:30 Clint Lewis
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Big Red Band

Monday, September 10th

11:00-11:30 Utah Slim
12:00-1:00 Molly Drive
1:30-2:30 David Anderson
3:00-4:00 DEARBORN
4:30-5:30 Sunnie Grace & Torch
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Richard Poole & The Mad Hats

Tuesday, September 11th

12:00-7:00 Jazz Band Competition
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Jana & The Rebels

Wednesday, September 12th

12:30-1:00 Sammy T Clown
1:30-2:30 Red Desert Ramblers
3:00-4:00 Brittney Wood Lyons Vocal Studios
4:30-5:30 Melody Pulsipher
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Atlas the Dreamer

Thursday, September 13th

2:00-2:30 Kareena Brennan
3:00-4:00 Honey Buns
4:30-5:30 Good Bones
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Jake Dreier Trio

Friday, September 14th

10:30-11:30 Bobber the Clown
12:00-1:00 The Time Cruisers
1:30-2:30 Kaci Whitby
3:30-4:00 Thompson Lane
4:30-5:30 Shay Lynn & Robert
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Indigo Waves

Saturday, September 15th

10:00-11:00 SL Letter Carrier Band
11:30-12:30 Murray Concert 
1:30-2:30 Notable Youth Pops
3:00-4:00 De Novo
4:30-5:30 One Voice Children's Choir
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Outside of Society

Sunday, September 16th

11:00-11:30 Charly Ann Thomas
12:00-1:00 Deep Red Dirt
1:30-2:30 Winding Road
3:00-4:00 Royal Academy
4:30-5:30 The Rhythm Combo
6:00-7:00 Family Fun Contest
7:30-8:30 Hair Metal Show
9:00-10:00 Marissa Macias